Odwiedziliśmy Targi Cosmoprof Bologna

Odwiedziliśmy Targi Cosmoprof Bologna

Kolejna już edycja międzynarodowych targów Cosmoprof Bologna 2019 przyciągnęło wystawców z ponad 70 krajów, którzy przedstawili branżę beauty od surowców po gotowe produkty.Nasza firma miała przyjemność w nich uczestniczyć.

Głównym trendem wiodącym na tegorocznych targach była ekologia. Zrównoważone piękno mają zapewnić eko produkty, od opakowań po składy kosmetyków i świadomy wybór konsumenta. W obecnych czasach naciks kładziemy na harmonię i holistyczne dobre samopoczucie, które zapewnią nam naturalne produkty wysokiej jakości. Liczymy się również ze środowiskiem, dlatego czytamy składy i wybieramy eko-friendly. Z taką właśnie ideą wyszli do nas wystawcy na tych targach.

Targi Cosmoprof są wysoko cenionym na świecie wydarzeniem, które zawsze prezentuje innowacyjne rozwiązania i najnowsze trendy w branży kosmetycznej. Ogromny obszar wystawienniczy jest podzielony na trzy obszary, z czego każdy pełni ważną rolę dla odwiedzających jak i dla spotkań biznesowych

Dużym zainteresowaniem cieszyły się polskie stoiska targowe, z którymi przybyli najlepsi wystawcy ze świetną ofertą, a wystawy były kolorowe i bogato ozdobione w żywe kwiaty. W 2019 roku przybyło 3033 wystawców i 265 tysięcy profesjonalistów. Odnotowano ogólny wzrost wydarzenia o 8,2%. Takie osiągnięcia sprawiają, że Targi w Bolonii stają się największym wydarzeniem roku dla całej branży beauty.

Temat eko zawojował w ostatnim czasie cały świat. Trend był głównym motywem targów, wystawy były ozdobione zielenią, można było zobaczyć składniki wyizolowane z pożywienia, naturalne składniki roślinne i olejki.

Polecamy serdecznie kolejną edycję, my już nie możemy się doczekać!


<< POWRÓT